ANASAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ REFERANSLAR KALİTE DANIŞMANLIĞI DUYURULAR İLETİŞİM
 
Duyurularımız
Adınız & Soyadınız  
 
E-Posta Adresiniz  
E-Bülten
Referanslarımız
HİZMETLERİMİZ / Patentler / Tescil İçin Ön Hazırlık

Buluşunu tescil ettirmek isteyen şahıs veya firmaların patent dosyasının doğru ve eksiksiz hazırlanması için çeşitli hazırlıklar yapması gereklidir.Yapılması gereken hazırlıklar ise şunlardır;   ,

ÖZET
Buluşunuzu ve geliştirmeyi özetleyiniz.

TARİFNAME
Buluşunuzu en ince ayrıntılarına kadar açıklayınız. Buluşunuzun emsali ürünler varsa bu ürün ve usullerden farklarını, avantajlarını, diğer ürünlerin dezavantajlarını, farklarını, buluşunuzun hangi teknik problemi çözdüğünü açık bir şekilde yazılı olarak belirtiniz.

TEKNİK RESİM
Buluş veya geliştirmenize ait siyah beyaz Taslak resimler (ölçekli ve renkli olmamalı) Detay Parçalar; Varsa buluş veya geliştirmenizi oluşturan Parçaların isimleri ve teknik resim üzerinde Numaralandırarak gösteriminin verilmesi gerekir.

ÜRETİM veya MONTAJ İLE NUMUNESİ
Buluş veya geliştirmemizi nasıl ürettiğimiz veya nasıl monte ettiğimizi , nelere dikkat ettiğimiz, püf Noktaları nelerdir? Bir adet üretilmiş örneği var mıdır? Örneğinin firmamıza ulaştırılması patent tarifname ve istemlerinin yazımında önem kazanacaktır.

İŞLEMLER
Buluşunuzda korunmasını istediğimiz kısımları tek tek açıklayınız. Buluşunuzda nelerin başkası tarafından kopyalanmasını istemiyoruz? Taklitlerin önlenmesi açısından bu tür bilgilerin en açık bir şekilde verilmesi gereklidir  

Anasayfa | Kurumsal | Hizmetlerimiz | Referanslar | Kalite Danışmanlığı | Duyurular | İletişim

Başakşehir Mah. Toros Cad. No:1 K:3 D:29 Arterium 4. Kısım Başakşehir/İstanbul / Tel : 0212 578 15 08